SVE GAMING I ESPORTS VESTI O WORLD OF TANKS-u I OSTALIM IGRAMA

WOT VIDEO - World of Tanks videos

NAJPOPULARNIJI POSTOVI

PREPORUČENI TEKSTOVI

M551 Sheridan – Tier X laki tenkovi (tekst I)

M551 Sheridan

Pozdrav tenkisti! Wargaming je na prezentaciji u Moskvi pre nekoliko dana saopštio da planira implementiranje tier 10 lakih tenkova u igru. Kao i promenu sistema trenutnog balansera. Koji će ostalim lakim tenkovima omogućiti da imaju +2 mm u odnosu na dosadašnjih +3. Pored toga, oni su naveli i koji bi to tier 10 laki tenkovi trebalo da zauzmu svoja mesta u igri. U pitanju je 5 tenkova, različitih nacija, a jedan od njih je i M551 Sheridan.

Tier X laki tenkovi – M551 Sheridan

Za promenu, ovaj tenk zapravo ima istorijsku referencu, što je odlična stvar imajući u vidu koliko smo tenkova nastalih samo na papiru ili nečijoj mašti videli u igri u poslednje vreme. Sa druge strane, u jednom od intervjua sa developerima ove godine, na pitanje da li će biti uvedena izraelska linija tenkova, odgovor je bio da je njihov najprestižniji tenk Merkava previše moderan za filozofiju igre (1969. je počelo prvo testiranje). M551 Sheridan je u službi bio od 1969-1996 godine što meni iskreno deluje kao prilično moderan tenk ukoliko ga uporedimo sa recimo Maus-om, IS-7, IS-4 itd., tako da, ko zna, možda u budućnosti vidimo i ovu zverku u našim garažama.

Da M551 Sheridan baš i ne pripada istorijskom periodu koji je prvobitno bio ideja vodilja World of Tanks igre govori i činjenica da on pripada novoj generaciji tenkova koja ne poznaje klasifikaciju teški/srednji/laki tenk. Naime, on je okarakterisan kao oklopno vozilo za otkrivanje koje se dostavlja putem vazduha ili kako to milozvučnije izgleda na engleskom jeziku Armored Reconnaissance/Airborne Assault Vehicle. Da, dostavljao se vazduhom. Ideja je bila da se izbaci iz aviona i pomoću padobrana sigurno prizemlji na mesto gde je trebalo da započne svoju misiju.

Derp, derp, derp

Da, naslov sve govori. Glavni top na ovom tenku bio je 152 mm XM81E2 Gun-Launcher što je bio najbolji izbor inžinjera koji su radili na ovom projektu. Imajući u vidu da bi manji kalibar i duža cevka snizili pucačke mogućnosti ovog mališana. Ko je uživao sa T49, verujem da će mu i ovaj tenkić biti u 5 najomiljenijih. Pored toga, ovaj tenk je imao i protivtenkovske rakete – MGM-51 Shillelagh koje je mogao da ispaljuje na daljinu. Međutim, zbog “male” brzine ovih raketa smatralo se da je veoma rizičan projekat, ali nastavljeno je sa upotrebom ovog sistema. Da li ćemo ovo videti i u igri? Hm, videćemo…

Kada su statistički podaci tenka u igri u pitanju, to ćemo vam prikazati u sledećoj tabeli. Imajte na umu da su ovo akrakteristike sa 100% i da je i dalje supertest faza u pitanju, tako da su moguće promene:

Karakteristike Vrednosti
Poeni zdravlja 1400
Top 152mm Gun-Launcher XM81E2
  • Prosečna probojnost: 76/152/53mm
  • Prosečna šteta: 910/700/910
Top 105mm Lightweight Gun
  • Prosečna probojnost: 236/280/53mm
  • Prosečna steta: 390/390/480
Vreme punjenja 8,82 sekunde
Granata u minuti 6,8
Prosečna šteta u minuti 2,652
Vreme nišanjenja 2,11 sekundi
Preciznost 0,38
Obaranje topa -10 stepeni
Brzina okretanja kupole 41,7 stepeni po sekundi
Okretanje tenka 50 stepeni po sekundi
Otpor terena 0,767/0,863/1,726
Oklop trupa 25.4/25.4/?
Oklop kupole 38.1/15.9/?
Težina/nosivost 15,57t/20t
Snaga motora 285 hp
Odnos snage i težine 18,3 hp/t
Brzina napred/nazad 65/22 km/h
Kamuflaža pri stajanju 25.4%
Kamuflaža pri kretanju 25.4%
Vidokrug 410m
Domet signala 750m
Posada (4 člana) Komandir, nišandžija, vozač, punilac

Kako se vama čini ovaj zverkan? I uopšteno, kako vam se čini ideja o tier 10 lakim tenkovima? Recite nam u komentarima, podelite vaše mišljenje.

Srećno na borilištu i GG!

Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ABOUT US

The Wild BunchTWB [The Wild Bunch] is a Professional eSports team based in Serbia founded in June of 2015 by Nebojsa "Mr_Kela" Filipovic. At The Wild Bunch we strive to be the best there is and let no team stand in our way. Our players have years of experience behind them and put in many hours in each day to practice and get better at the game. We work in close collaboration with our sponsors to help fund and bring out the best our team has to offer.

CONTACT US

The Wild Bunch
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x